Digitalisaatio ja sen vaikutukset yrityksille – Lahden Teollisuusseuran aamiaisseminaari

Ajankohta: torstai 17.3.2016 klo 8.00-10.00

Paikka: Solo Sokos Hotel Lahden Seurahuone

Aamiaisseminaari on tarkoitettu A-jäsenyritysten henkilökunnalle myös laajemmin sekä Seuran sidosryhmille.

Vieraina digitalisaatiokonsultti Vesa Ilmarinen ja Säästöpankkiryhmän Chief Digital Officer Kai Koskela.

Keskustelu digitalisaatiosta on tällä hetkellä arkipäivää kaikkialla. Digitalisaatio on jo nyt muuttanut merkittävästi ihmisten ostokäyttätymistä ja avaa uusia lliketoimintamahdollisuuksia. Vieraamme Ilmarinen ja Koskela ovat syksyllä 2015 julkaiseet kirjan Digitalisaatio – Yritysjohdon käsikirja.

Kai Koskela työskentelee Säästöpankkiryhmässä CDO:na. Aiemmin hän on toiminut mm. OP-Pohjola-ryhmässä digitaalisista palveluista ja liiketoimintaprosessien digitalisoinnista vastaavana johtajana sekä Satama Interactivessa teknologiajohtajana ja konsultointi- & palvelumuotoiluyksikön johtajana.

Vesa Ilmarinen toimii vapaana digitalisaatiokonsulttina yrityksessään Katalysti Oy. Aikaisemmin hän on työskennellyt mm. Satama Interactivessa, Trainers’ Housessa ja Accenturella.

Ilmoittaudu 10.3. mennessä valtteri.simola@185.179.116.153