Tuhannen ravun ilta – tule mukaan elvyttämäänn Seurahuoneen rapujuhla perinnettä

Ajankohta: torstai 22.9.2016 klo 19.00

Paikka: Sokos Hotel Solo Lahden Seurahuone, Hämesali

Seurahuoneella on vuosikymmenten perinne rapujuhlista. Rapuilloissa viihtyivät aikanaan erityisesti Teollisuusseuran jäsenet ja perimätiedon mukaan yksi Seuramme jäsen söi eräänä iltana yli sata rapua!

Seurahuone ja Teollisuusseura haluavat yhdessä elvyttää lahtelaista rapujuhlaperinnettä. Hämesali somistetaan teeman mukaisesti ja kahteen pitkään pöytään asetellaan yhteensä 1000 Päijänteen rapua.
Tarjolla olevien rapujen määrän huomioiden pystymme tarjoamaan jopa edullisen rapuillallisen parhaissa mahdollisissa puitteissa ja tietysti hyvässä ja iloisessa seurassa. Menu sisältää: alkumaljan, kermaista kanttarellikeittoa, lasin valkoviiniä, riittävästi rapuja, snapsin sekä jälkiruoan ja kahvin.

Rapumestari muistuttelee ravun syönnin saloista ja pyrstöille lauletaan snapsilaulut.

Menuun hinta 99€/ hlö, mukaan mahtuu 80 henkilöä.
Tilaisuus on suunnattu ensisijaisesti Seuran jäsenille ja jäsenyritysten avainhenkilöille.

Varaa paikkasi Seurahuoneen myyntipalvelusta: sales.hameenmaa@sok.fi tai 020 1234 654

Kutsu (pdf)