Lounasseminaari Esko Kilpi, Mitä on tapahtumassa teollisuudelle ja työlle? Esko Kilpi avaa Sitran tutkimuksen havaintoja

Toimitusjohtaja Esko Kilpi (Esko Kilpi Company) on yksi Suomen kansainvälisesti tunnetuimpia liikkeenjohdon neuvonantajia. Häntä arvostetaan maailmalla sekä luovan, tietoperusteisen organisaation että digitaalisen työn johtavana tutkijana. Runsaan kahden vuosikymmenen aikana hän on tukenut useita kansainvälisiä ja suomalaisia eturivin yrityksiä ja yhteisöjä jälkiteolliseen työotteeseen siirtymisessä. Lisäksi hän on edistänyt Internetin ja uusien älykkäiden teknologioiden hyödyntämistä liiketoimintamallien kehittämisessä läheisinä teemoinaan työn tuottavuuden uudet lähteet ja luova, yhteisöllinen oppiminen.

Tilaisuus järjestetään yhteistyössä Henkilöstöjohdon ryhmä, HENRY Ry:n Lahden alueverkoston kanssa. Seminaarin aluksi on tarjolla buffet lounas.

Tilaisuudessa käsiteltävä Sitran selvitys löytyy linkistä: http://www.sitra.fi/julkaisut/Selvityksi%C3%A4-sarja/Selvityksia114.pdf

Ilmoittautuminen 6.3.2017 mennessä Agendiumin kautta tai valtteri.simola@185.179.116.153 tai 050 5556827.

Mikäli sinulle tulee ilmoittautumisen jälkeen este osallistua, ilmoita toiminnanjohtajalle!

Seuran jäsenille. Lisätiedot jäsenille lähetetystä jäsenkirjeestä