Lahden Teollisuusseura täyttää 75 vuotta. 23.2.1943 pidettiin yhdistyksen perustava kokous. Juhlistamme päivää Juhlagaalalla ja samalla julkaisemme kirjan Vaikuttaja, mahdollistaja, tukija – Lahden Teollisuusseura 75 vuotta.

Juhlagaalaan on ilmoittautunut tällä hetkellä 425 henkilöä. Hienoa että näin suuri joukko on tulossa juhlistamaan seuraa ja osallistuu ikimuistoiseen ja historiallisesti merkittävään juhlaan!

Vaikuttaja, mahdollistaja, tukija – Lahden Teollisuusseura 75 vuotta

Vaikuttaja, mahdollistaja, tukija – Lahden Teollisuusseura 75 vuotta kirja julkaistaan juhlagaalassa. Kirja toimitetaan ilmaiseksi kaikille jäsenille ja sidosryhmille viikon yhdeksän aikana. Postitus tehdään jäsenrekisterin mukaisilla osoitteilla. Lahden Teollisuusseura 75 vuotta kirja – nettijulkaisu.

Kirja tulee myös myyntiin Suomalaiseen Kirjakauppaan Lahteen, josta sitä voi ostaa toisen kappaleen, vaikkapa lahjaksi, hintaan 29,95€.

A-jäsen yrityksille toimitamme kirjaa 5-10 kpl jaettavaksi yrityksen sidosryhmille.
Tilaukset valtteri.simola@185.179.116.153